Издигането на Съндърланд застраши шампионите (видео)

Съндърланд записа трета победа в последните си четири мача и се измъкна от дъното на класирането. Отборът на Дейвид Мойс спечели с 2:1 домакинството си на Лестър. След тази загуба шампионите вече са 15-и и са само на три точки от зоната на изпадащите. "Лисиците" все още нямат успех като гост от началото на сезона.

"Черните котки" поведоха в средата на второто полувреме, когато след ъглов удар Роберт Хут заби топката в собствената си врата. Преди гостите да имат възможност да реагират Джермейн Дефоу направи резултата 2:0. Влезлият като резерва Шинджи Оказаки вкара едно попадение за Лестър, но в изпълнените с нерви последни минути Съндърланд удържа преднината си и стигна до трите точки.