Кошмарна грешка и страхотен гол пратиха Черно море на трето място (видео)

Носителят на Купата и Суперкупата на България за 2015 година Черно море продължава с впечатляващото си представяне от началото на сезона в родния елит. В двубой от 15-ия кръг на Първа професионална лига “моряците” тотално надиграха и напълно заслужено спечелиха трите точки след успех с 2:0 като гост на Монтана в Ловеч. В герои за тима от “Тича” се превърнаха Бакари, разписал се в 24-ата минута след кошмарна грешка на вратаря Христо Иванов, и Тодор Паланков, реализирал рядко красив гол в 69-ата минута.

С осмия си успех от началото на шампионата Гонзо и Морето събраха 27 точки в актива си и поне временно се откъснаха на три пред ЦСКА-София и заеха еднолично третото място в класирането. Ситуацията за символичните домакини от Монтана пък продължава да бъде изключително тежка, след като воденият от Атанас Джамбазки отбор е на последното, 14-о място в таблицата с едва 8 точки на сметката си.

Гостите от морската ни столица започнаха вихрено срещата на градския стадион в Ловеч, след като още в първата минута капитанът им Георги Илиев можеше да запише името си сред голмайсторите. Вратарят на тима от "Огоста" Христо Иванов обаче реагира добре и след получилия се неприятен рикошет, успя да избие топката с една ръка. Секунди по-късно рефлексът на опитния страж отново бе подложен на тест, този път от страна на Тодор Паланков, който стреля силно от 22-23 метра дистанция.

В следващите минути варненци бяха по-активните и се бяха настанили трайно в половината на символичните домакини. Във всяка една ситуация обаче безгрешен бе Христо Иванов. Четвърт час след началото на мача край Покрития мост се откри и най-чистото положение пред футболистите на Атанас Джамбазки. “Сините” получиха право да изпълнят ъглов удар и след неговото изпълнение Пржемислав Коварж трябваше да демонстрира класа, за да отрази удара на Сергей Георгиев.

В 24-ата минута, след като на няколко пъти се оказа последна преграда пред играчите на Гонзо, капитанът Христо Иванов допусна кошмарна грешка. Вратарят бе уловил топката с ръце и се оглеждаше за съотборник, към когото да я насочи. Докато се двоумеше какво да направи, 34-годишният Иванов изпусна топката и дебнещият в непосредствена близост голмайстор Бакари я отне, измъкна се от противниковия страж и необезпокояван от никого, я прати в мрежата на Монтана.

След почивката отборът на Монтана излезе по-мотивиран и амбициран да обърне негативния развой на срещата. Символичните домакини натиснаха Морето, но с изключение на далечните удари на Бамба, Генов и появилия се като резерва Маркиньос, не успяха да стигнат до нещо по-сериозно. В 71-ата минута, при една контраатака, Черно море нанесе своя втори удар. Иван Коконов проби по лявото крило и пусна топката в наказателното поле. Там защитник на “сините” не се намеси убедително и я отклони към дъгата, откъдето връхлитащият Тодор Паланков със страхотен удар опъна мрежата зад Христо Иванов.