Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Лудогорец се позабавлява срещу Берое и стъпи на върха в шампионата (видео)

Отборът на Лудогорец вече е лидер в Първа професионална лига. Играчите на Георги Дерменджиев постигнаха лесен успех с 2:0 над Берое в Стара Загора в отложен мач от първия кръг на шампионата. Головете за "орлите" отбелязаха Клаудиу Кешерю и Марселиньо, като попадението на бразилеца спокойно може да бъде определено като шедьовър.

Това е първа загуба за Берое под ръководството на Ферарио Спасов. Заралии остават на седмо място с актив от 17 пункта. От своя страна Лудогорец е в серия от девет поредни успеха в елита и вече води с три точки пред Левски. Интересен факт е, че след този мач "орлите" имат отбелязани 38 гола в Първа лига и общо 65 във всички турнири от началото на сезона.
Първата интересна ситуация в сблъсъка дойде в 9-ата минута, когато след корнер, Марселиньо стреля с глава, но ударът му мина над вратата. Секунди след това падна и първият гол в Стара Загора. Натанаел даде перфектно извеждащо подаване към Клаудиу Кешерю, който се възползва от невероятна грешка на Благой Макенджиев и с лекота прати кълбото в мрежата.

В 16-ата минута Веселин Пенев стреля опасно от дистанция, но опитът му мина малко над целта. В 21-ата минута "орлите" направиха страхотна атака. Абел Анисе пусна пас към Натанаел, който центрира около точката на дузпата, но там нямаше футболист на Лудогорец, който да засече подаването.

В 24-ата минута Марселиньо вкара втори гол в мрежата на Макенджиев. С фамозен удар извън наказателното поле, бразилецът остави безпомощен стража на Берое. Това е негово шесто попадение в Първа лига от началото на сезона. В 33-ата минута се откри добра възможност за Берое. Звездата на тима Жуниор Мапуку излезе сам срещу Владо Стоянов, но националът се оказа по-бърз и спечели битката с голаджията на заралии.
Второто полувреме започна с натиск за играчите на Георги Дерменджиев и още в 48-ата минута Кешерю вкара топката за трети път във вратата на Берое, но съдията отсъди засада и попадението не бе зачетено. В 64-ата минута най-активният футболист на домакините Карлос Охене центрира в наказателното поле, но кълбото прелетя над всички атакуващи играчи на Берое.

В 85-ата минута Лудогорец направи добра атака, но Вандерсон не успя да намери Джонатан Кафу. В последните секунди на двубоя се откри чудесен шанс за Лудогорец, но Том се намеси навреме и предотврати трето попадение. Това бе последната интересна ситуация в отложения мач от първия кръг на ППЛ.

В следващия кръг двата отбора ще се изправят отново един срещу друг, но този път битката ще бъде на стадион "Лудогорец Арена" в Разград.

БЕРОЕ - ЛУДОГОРЕЦ 0:2