Магията на Меси върна усмивките в Аржентина (видео)

Колебливото представяне на Аржентина от началото на световните квалификации заплашваше "гаучосите" да пропуснат финалите в Русия през 2018 година, но тази нощ Лионел Меси и компания направиха стъпка в правилната посока. Аржентинците разбиха с 3:0 Колумбия и се придвижиха с едно място нагоре до 5-ата позиция във временното класиране. Именно Меси откри резултата с фамозно изпълнение от фаул в 10-ата минута. Другите голове за "албиселесте" бяха дело на Лукас Прато и Анхел ди Мария.

Преди двубоя в Сан Хуан Аржентина имаше едва 4 победи от 11 мача и отрицателна голова разлика. Напрежението върху състава на Едгардо Бауса беше огромно, но футболистите отговориха по най-добрия възможен начин на критиките, а вратарят на Колумбия Давид Оспина получи потвърждение на думите си, че Меси не може да бъде спрян.
Домакините започнаха много надъхано и бързо поведоха. В 10-ата минута Меси майсторски завъртя топката от фаул, тя се отби от напречната греда и влетя във вратата на Оспина. Радамел Фалкао можеше да върне интригата, но пропусна най-добрата възможност за Колумбия. В 23-ата минута Меси изчака точния момент и с прецизен пас намери връхлитащия Прато, който с глава покачи на 2:0.

И след почивката "гаучосите" доминираха, а в 84-ата минута Меси направи още една асистенция, този път за Ди Мария. Лео открадна топката на фланга и пусна успоредно на голлинията към крилото на Пари Сен Жермен, за когото не бе проблем да оформи крайния резултат. Колумбийците все пак можеха да върнат един гол, но в добавеното време Хамес Родригес уцели гредата.
Аржентинците бяха спечелили само две точки в предишните си 4 мача, но сега събраха общо 19 - с една по-малко от Чили и Еквадор. Колумбия отстъпи на шесто място с 18 точки.

В следващия кръг от квалификациите Аржентина приема Чили, а Колумбия е домакин на Боливия.

АРЖЕНТИНА - КОЛУМБИЯ 3:0
1:0 Л. Меси (10)
2:0 Л. Прато (23)
3:0 А. Ди Мария (84)