Бауса остава оптимист, въпреки тежката загуба от Бразилия

Старши треньорът на националния отбор на Аржентина по футбол Едгардо Бауса остана оптимист, въпреки неприятната загуба с 0:3 от Бразилия в дербито в Бело Оризонте от квалификациите за Мондиал 2018 в зона Южна Америка.

Световните вицешампиони записаха четвърти пореден мач без победа и продължават да заемат шестото място във временното класиране след 11-ия от 18 кръга, като само първите четири се класират директно за финалите на Световната купа в Русия, а петият трябва да играе допълнителни баражи.

"Все още има много мачове до края на квалификациите. Знаем, че класирането зависи изцяло от това, което ние ще направим", коментира Бауса.

Специалистът все пак призна, че това е едно от най-неприятните поражения в треньорската му кариера. "Това беше една от най-тежките загуби за мен като треньор. Справяхме се добре, но допуснахме една грешка и получихме гол. Мисля, обаче, че по-големият проблем беше второто им попадение. След това трябваше да рискуваме повече и оставихме много пространства на съперника", допълни той.
Аржентина приема третия в подреждането Колумбия през следващата седмица с надеждата са спре пропадането си.

"Трябва да останем позитивни. Съвсем скоро ни очаква нов много важен мач. Убеден съм, че срещу Колумбия ще изглеждаме по съвсем различен начин", заяви Бауса, под чието ръководство националния отбор спечели само веднъж в пет срещи.

Попаденията на Фелипе Коутиньо, Неймар и Паулиньо бяха най-малкото, с което аржентинците се отърваха в Бело Оризонте, макар че при 0:0 през първото полувреме не получиха дузпа за игра с ръка на Неймар в наказателното поле, която можеше да промени много неща.

Звездата Лионел Меси се завърна в състава, след като пропусна предишните три срещи заради травми, но той, както и съотборниците му в атаката Гонсало Игуаин и Анхел Ди Мария бяха неузнаваеми.

Серхио Агуеро влезе на мястото на Енцо Перес за почивката, когато Аржентина вече изоставаше с 0:2, но през втората част и той нямаше почти никакви шансове срещу доминиращия тим на Бразилия.