Лудогорец взе солидна преднина и обезсмисли реванша с Хебър - на живо от Разград след 4:0

Еквадор отново е в голямата игра (видео)

Еквадор постигна убедителна победа с 3:0 в домакинството си на Венецуела и временно излезе на трета позиция световните квалификации в зона КОНМЕБОЛ. Отборът на Густаво Кинтерос взе само точка от предишните си два мача, но днес беше безмилостен пред своя публика и с три гола през второто полувреме сломи съпротивата на гостите.

Венецуела пристигна със самочувствие след разгрома с 5:0 срещу Боливия преди няколко дни и до почивката се държа равностойно. Пропуски за Еквадор направиха Енер Валенсия и Фелипе Кайседо. След почивката домакините заиграха много по-бързо и комбинативно, което веднага даде резултат. В 51-ата минута Артуро Мина засече центриране от десния фланг и с глава даде преднина на еквадорците.
В последните 10 минути интригата окончателно угасна. Първо Милър Боланьос отблизо се разписа за 2:0, а третото попадение във вратата на Венецуела бе дело на Валенсия след перфектна контра, при която трима футболисти на домакините останаха срещу един защитник.

Еквадор вече има 20 точки и изпревари Колумбия, заставайки на третото място. Венецуела остана на дъното с едва 5 точки от 12 мача.

ЕКВАДОР - ВЕНЕЦУЕЛА 3:0
1:0 А. Мина (51)
2:0 М. Боланьос (83)
3:0 Е. Валенсия (86)