Боливия вече не е на дъното (видео)

Боливия се измъкна от последното място в световните квалификации в зона КОНМЕБОЛ. На "Естадио Ернандо Силес" боливийците се наложиха драматично над Парагвай с 1:0 и записаха втори успех от началото на кампанията. Той стана факт в 78-ата минута, когато Густаво Гомес от гостите си отбеляза автогол, въпреки че по това време "гуараните" вече бяха с човек повече след червения картон на Габриел Валверде.

Преди почивката и двата тима пропуснаха по няколко добри положения. За Боливия близо до гола беше Марсело Морено, но ударът му с глава излезе в аут. В самия край на полувремето Хуан Мануел Итурбе влезе на скорост в наказателното поле, но не можа да преодолее вратаря Даниел Вака.
Домакините останаха в намален състав точно след час игра, когато Валверде бе изгонен за два жълти картона. Те обаче търпеливо дочакаха момента да нанесат своя удар и т 78-ата минута след центриране на Морено Густаво Гомес имаше нещастието да си отбележи автогол.

С тази победа боливийците събраха актив от 7 точки и изместиха от 9-ото място Венецуела. Парагвай е 7-и с 15 точки, но поражението значително намали шансовете на "гуараните" да се преборят за една от първите 4 позиции.

БОЛИВИЯ - ПАРАГВАЙ 1:0
1:0 Г. Гомес (78) авт.