Колумбия и Чили с нулево реми, Уругвай сломи Еквадор

Отборите на Колумбия и Чили завършиха 0:0 в среща от 11-ия кръг на световните квалификации в Зона Южна Америка. Колумбийците събраха 18 точки и вървят трети във временното класиране. В следващия кръг Колумбия гостува на Аржентина, а Чили приема Уругвай.

В друга среща от квалификациите отборът на Венецуела разгроми с 5:0 Боливия у дома. С хеттрик за успеха се отчеге Мартинес, а по един гол добавиха Куфати и Отеро.

Резултатен успех постигна и отборът на Перу, който разгроми с 4:1 като гост състава на Парагвай. Кристиан Риверос откри головата фиеста в 10-ата минута. В началото на втората част домакините изравниха чрез Кристиан Рамос, но след това бяха пометени с попадения на Едисон Флорес, Кристиан Куева, а Кристиан Бенитес си отбеляза автогол в края.

Успех постигна и отборът на Уругвай, който се наложи над Еквадор в 2:1. Себастиан Коатес откри в 12-ата минута. Малко преди почивката двата тима си размениха по един гол. Фелипе Кайседо изравни вв 45-ата минута, но в ответната атака Диего Ролан върна аванса на домакините. В голямото дерби на кръга пък Бразилия разгроми Аржентина с 3:0.