Украйна на Шевченко победи и Сърбия (видео)

Украйна победи Сърбия с 2:0 в контрола, играна пред 6000 зрители в Харков. Головете за домакините отбелязаха Йевхен Шахов и Андрий Ярмоленко. Съставът на Андрий Шевченко доминираше през по-голяма част от двубоя и заслужено се поздрави с успех. За сърбите загубата бе втора през календарната година и първа под ръководството на Славолюб Муслин.

Западните ни съседи започнаха по-мотивирано и пред нападателя на ФК Копенхаген Андрия Павлович се откриха две възможности за гол, които той пропусна. Украинците бяха твърде предвидими в атака и не създадоха нищо интересно в отсъствието на Йевхен Коноплянка и Ярмоленко. Въпреки това, в 38-ата минута домакините поведоха. Роман Зозуля не можа да преодолее Райкович, но притичалият Шахов вкара за 1:0.

Второто полувреме премина под доминацията на Украйна и в 87-ата минута влезлият като резерва Ярмоленко реализира дузпа за крайното 2:0.

УКРАЙНА - СЪРБИЯ 2:0 (1:0)
1:0 Шахов (38)
2:0 Ярмоленко (87) д.