Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:1

Сърбия се добра до точка срещу Бейл и компания (видео)

Уелс и Сърбия направиха 1:1 в мач от група "D" на световните квалификации. "Драконите" поведоха с гол на Гарет Бейл в 30-ата минута, но в 86-ата Александър Митрович изравни и донесе точката на сърбите. По този начин западните ни съседи не позволиха на уелсците да ги изместят от второто място във временното класиране. Тимът на Славолюб Муслин има 8 точки, Уелс е с 6, а начело е Ейре с 10.

За домакините разочарованието е още по-голямо, защото секунди преди изравнителното попадение Гарет Бейл уцели гредата. Така "драконите" продължават да нямат нито една победа в 12-те си мача срещу Сърбия (в статистиката се включват и срещите с Югославия - б.р.).
Уелсците бяха без загуба в първите си три мача от квалификациите, но допуснаха домакинско равенство с Грузия (1:1). Сърбите пристигнаха в Кардиф със самочувствието от драматичната победа над Австрия с 3:2 през октомври.

Домакините можеха да разчитат на трите си големи звезди в лицето на Бейл, Аарън Рамзи и Джо Алън. В атака селекционерът Крис Коулман заложи на Хал Робсън-Кану и Сам Воукс.

Сърбите трябваше да се справят без контузените Александър Коларов и Любомир Фейса. Муслин избра схема с петима бранители, а единственият чист нападател бе Александър Митрович. На футболиста на Нюкасъл по фланговете помагаха Душан Тадич и Филип Костич.
В началните минути уелсците се опитаха да пристиснат съперника, но стигнаха само до един удар на Бейл, преминал над вратата. Сърбите на свой ред взеха инициативата в средата на полувремето, когато създадоха няколко добри атаки. След центриране от корнер Бранислав Иванович надскочи Джеймс Честър и стреля с глава, но Нийл Тейлър изби от голлинията.

Последва силен период за домакините и в 30-ата минута Гарет Бейл за пореден път демонстрира високата си класа. Груба грешка на Матия Настасич позволи на Робсън-Кану да му отнеме топката, последва пас към Бейл и звездата на Реал Мадрид направи безпомощен вратаря Владимир Стойкович. Веднага след гола "драконите" можеха да нанесат втори удар, но Робсън-Кану не уцели вратата с глава след чудесно подаване на Бейл.
Второто полувреме се развиваше перфектно за домакините, които не допускаха никакви опасности пред вратата на Уейн Хенеси. В 70-ата минута реферът Ундиано Майенко не видя игра с ръка в наказателното поле на Джо Алън, а спокойно можеше да отсъди дузпа за Сърбия. В 85-ата минута Гарет Бейл шутира по диагонала, но топката срещна гредата. Секунди по-късно Антонио Рукавина центрира отдясно, Александър Митрович отклони с глава и не без помощта на гредата изравни.

Равенството бе добре дошло за сърбите, които като цяло не направиха достатъчно в офанзивен план. Те обаче нямат загуба от старта на квалификациите и запазиха аванса си от 2 точки пред Уелс.

УЕЛС - СЪРБИЯ 1:1 (1:0)
1:0 Г. Бейл (30)
1:1 А. Митрович (86)