Украйна продължава по план (видео)

Украйна взе минимална, но много важна победа срещу Финландия в поредния си мач от световните кевалификации. Съставът на Андрий Шевченко се наложи с 1:0 над скандинавците и заема второ място в група "I", където лидер е Хърватия. Единствения гол за украинците отбеляза Артьом Кравец в 24-ата минута. Нападателят на Гранада се възползва от хубав пробив на Йевген Коноплянка и зарадва публиката на стадиона в Одеса.

Кравец можеше да открие резултата още в 4-ата минута след пас на Богдан Бутко, но топката срещна гредата. В средата на първото полувреме Коноплянка напредна отляво, центрира към Кравец и той отблизо простреля Лукаш Храдецки.
След почивката гостите се активизираха, но бяха твърде предвидими в действията си и не създадоха никакви опасности пред вратата на Андрий Пятов. Краят на двубоя бе доста напрегнат за украинците, но те удържаха преднината си.

В класирането в групата начело е Хърватия с 10 точки, пред Украйна с 8, Исландия със 7 и Турция с 5. Финландците са на дъното, заедно с Косово. Дваат тима имат са по 1 точка.

УКРАЙНА - ФИНЛАНДИЯ 1:0 (1:0)
1:0 А. Кравец (24)