Турция с първа победа в квалификациите (видео)

Турция се върна в битката за място на Мондиал 2018 в Русия, след като постигна първа победа в група I. Южните ни съседи се наложиха с 2:0 над Косово в Анталия и събраха пет точки, с коите се изравниха н четвъртата позиция с тима на Украйна.

Турците не стигнаха лесно до успеха. През първата част вратарят на Косово Уйкани отчая нападателите на домакините с няколко отлични спасявания, но беше принуден да капитулира в 51-ата, когато Бюрак Йълмаз откри след грешка в косовската отбрана.  Само четири минути по-късно Волкан Шен удвои с удар отблизо. Негов съотборник се опита да прехвърли стража на Косово, топката се отби в гредата, но попадна у Шен, който я прати в мрежата.

Така Косово остана на дъното в класирането с една точка актив и все още търси първата си победа.