Гол "ала Стоичков" стигна на ирландците във Виена (видео)

Бойкият тим на Република Ирландия записа много ценна победа с 1:0 над Австрия като гост в среща от Група "D" на световните квалификации и поведе еднолично класирането преди срещата между Уелс и Сърбия. Играещият в Уест Бромич Джеймс Маклийн реализира гола в 48-ата минута след перфектно подаване на Уес Хулахан и още по-красив завършващ удар с левачката.

Преди това Марсел Забитцер беше ударил греда за домакините, а Джонатан Уолтърс беше пропуснал от 3-4 метра пред вратата на Рамазан Йозджан. Нападателят Марк Янко се размина на два пъти с изравняването в заключителните минути.

След две загуби до момента австрийците остават с 4 точки на своята сметка.

В другата ранна среща от групата Грузия и Молдова направиха 1:1, с което доказаха, че нямат сили за нещо значително в този цикъл.

АВСТРИЯ - РЕП. ИРЛАНДИЯ 0:1
0:1 Маклийн (48)