Шампионът Добруджа с трета поредна победа в Суперлигата

Волейболният шампион на България Добруджа 07 (Добрич) постигна трета поредна и общо 4-а победа в Суперлигата. Момчетата на треньора Мирослав Живков надделяха у дома над Тетевен Волей с 3:0 (25:22, 25:23, 27:25) в мач от 5-ия кръг, игран тази вечер в зала "Добротица".

Така шампионите останаха на 4-о място във временното класиране с 11 точки след 4 победи и 1 загуба. Отборът на Тетевен пък се смъкна на 8-о място с 6 точки след 2 победи и 2 загуби, с колкото е и 7-ия Нефтохимик 2010 (Бургас). В следващия 6-и кръг Добруджа гостува на бургазлии, докато тетевенци са отново гости, но този път на Миньор (Перник). Срещите са в понеделник (21 ноември) от 18,30 часа и в петък (18 ноември) от 18,00 часа.

Домакините от Добруджа започнаха леко разконцентрирани и се наложи да догонват съперниците си през целия първи гейм, като на моменти изоставаха с 4-5 точки. Шампионите, обаче, успяха да се стегнат и в края на частта обърнаха резултата в своя полза и поведоха с 1:0 след 25:22. Във втория гейм всичко се повтори, след като Тетевен се откъсна с 8:3, но веднага след това добричлии изравниха резултата, а след това и поведоха с 11:9, като не изпуснаха лидерската си позиция до края на тази част - 25:23. В третата част от Добруджа започнаха доста по-концентрирано и водеха уверено през цялото време, но след 21:17 като чели се отпуснаха, предвкусвайки победата и допуснаха изравняване при 23:23. Все пак, Добруджа измъкна гейма с 27:25, а с това и победата с 3:0.