Добруджа надви Миньор с 3:2 (видео)

Волейболният шампион на България Добруджа 07 (Добрич) записа трета победа в Суперлигата. Шампионите, водени от Мирослав Живков, надиграха трудно като гости Миньор (Перник) с 3:2 (24:26, 25:17, 18:25, 25:16, 15:12) в мач от 4-ия кръг на Суперлигата, игран тази вечер пред над 700 зрители в зала "Борис Гюдеров".

Така добричлии са 4-и във временното класиране с 8 точки след 3 победи и 1 загуба. Миньор пък е на 8-о място с 4 точки след 1 победа и 3 загуби. В 5-ия кръг Добруджа е домакин на Тетевен Волей, а перничани ще гостуват на ЦСКА. И двете срещи са в събота (12 ноември) от 18,00 часа.

Мачът бе игра на обрати и големи амплитуди, като двата тима редуваха силни и слаби моменти. Домакините от Миньор тръгнаха много навито, като в първия гейм изоставаха с 15:21, но направиха страхотен обрат за да спечелят с 26:24. Това, обаче, подейства амбициращо на шампионите, които на свой ред надделяха във втората част с 25:17. След това двата отбора си размениха по още един гейма с голяма разлика - 25:18 за домакините и 25:16 за Добруджа, за да се стигне до тайбрек. В петия решителен гейм добричлии бяха по-концентрирани, като поведоха със 7:4 и 12:8, след което удържаха преднината си до края - 15:12 и 3:2.

Над всички за Добруджа бе Трифон Лапков с 22 точки (3 блока, 1 ас, 47% ефективност в атака и 42% перфектно посрещане) за победата. За тима на Миньор влезлият като резерва Иван Дамянов реализира 15 точки (2 блока и 62% ефективност в атака), а Мартин Симеонов завърши с 13 точки (2 блока, 1 ас, 31% ефективност в атака и 50% перфектно посрещане), но и това не помогна за успеха.

МИНЬОР (ПЕРНИК) - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 2:3 (26:24, 17:25, 25:18, 16:25, 12:15)
МИНЬОР: Стилян Асенов 7, Костадин Стойков 5, Мартин Симеонов 13, Галин Николов 12, Стефан Чавдаров 3, Захари Николаев 9 - Методи Методиев-либеро (Виктор Костадинов, Данаил Бучков, Иван Дамянов 15, Павел Иванов 2, Адриан Аначков)
Старши-треньор: Стоян Гунчев
ДОБРУДЖА 07: Денимир Димитров 1, Жулиен Георгиев 14, Трифон Лапков 22, Мартин Мечкаров 3, Алекс Грозданов 6, Илия Петков 10 - Христо Христов-либеро (Димитър Маринков 11, Христо Енков 2, Петър Христосков 3, Светослав Арнаудов, Николай Тодоров-либеро)
Старши-треньор: Мирослав Живков.

Статистика: Борис Николов