Тетевен Волей с втора домакинска победа в Суперлигата

Отборът на Тетевен Волей записа втора домакинска победа в Суперлигата на България. Воденият от треньора Петър Мечкаров тим надигра вкъщи Арда (Кърджали) с 3:0 (25:19, 25:12, 25:19) в последения мач от 4-ия кръг, игран тази вечер.

Така тетевенци са на 5-о място във временното класиране с 6 точки след 2 победи и 2 загуби, с колкото са и 6-ия Левски и 7-ия Черно море. Арда пък продължава да е на последното 12-о място без победа, спечелена точка и дори гейм до момента. В следващия 5-и кръг Тетевен гостува на шампиона Добруджа 07 (Добрич), а кърджалийци са домакини на Нефтохимик 2010 (Бургас).

Трите гейма се развиха по идентичен начин. Домакините повеждаха още до първото техническо прекъсване с 3-4 точки и до края на гейма запазваха преднина си и дори я увеличаваха. Най-полезен за Тетевен бе Камен Каменов с 12 точки, а капитанът Емилиян Мирчев добави още 11 точки за победата. За тима на Арда Ивайло Великов и Илиян Георгиев завършиха с по 9 точки.

Статистическите данни са благодарение на скаутмена на Тетевен Волей Илия Милев.