Ейре се възползва от грешката на Уелс (видео)

Ейре победи с 3:1 Молдова като гост, благодарение на което се изравни на върха във временното класиране на Група D с отбора на Сърбия. Шейн Лонг (2') даде летящ старт на "детелините", но Игор Бугаев изравни в самия край на първата част. След почивката Джеймс Маклийн (69', 67') реализира два гола, с които донесе трите точки на Ейре.

Гостите доминираха почти през цялата първа част, но така и не успяха да се оттеглят на почивка с гол аванс. Още във втората минута Хулахан изведе много хитро Шейн Лонг, който стреля в ъгъла, давайки аванс на Ейре. В добавеното време на първото полувреме Молдова изравни, след като Игор Бугаев догони едно подаване на Гаткан и стреля покрай Рандолф.

След почивката Джеймс Маклийн реши всичко в рамките на шест минути. И в двата случая крилото на Уест Бромич се разписа отблизо след асистенции на Хулахан и Шеймъс Коулмън.

С успеха днес Ейре излезе с две точки пред отбора на Уелс, който по-рано направи 1:1 с Грузия в Кардиф. Сърбия обаче остава на първо място с актив от седем точки, колкото имат и "детелините".