Айнтрахт скри пищова на Модест и взе своето (видео)

Айнтрахт (Франкфурт) надви Кьолн с минималното 1:0 в двубой от Бундеслигата и се изравни с "козлите" в класирането. Мият Гачинович реализира още в 4-ата минута, а този гол остана единственият до края.

Евентуална победа можеше да изведе гостите до втора позиция, но те не успяха да се справят с безупречната защита на франкфуртци. Нико Ковач изненадващо заложи на японеца Макото Хасебе като централен бранител в постройка 3-4-3 и това се оказа успешен ход. Футболистите на Айнтрахт съумяха да неутрализират Антони Модест, който се намираше в страховита форма и до днес беше лидер в голмайсторската листа на шампионата. Французинът почти не получи шанс да застраши Лукас Храдецки, като най-близо до попадението беше само при едно центриране през второто полувреме.

Доста по-добра възможност имаше партньорът му в предни позиции Юя Осако, а в 80-ата минута появилият се от пейката Зимон Цолер се размина с изравняването, след като Тимъти Чандлър изчисти почти от крака му.

Точно отбраната е силната страна и на Айнтрахт, и на Кьолн, като от тях само Байерн (Мюнхен) има по-малко допуснати голове (6) от същия брой мачове.