Борусия (М) се справи с Щутгарт, дузпи помогнаха на Айнтрахт (видео)

Борусия (Мьонхенгладбах) се класира за третия кръг в турнира за Купата на Германия след победа с 2:0 над Щутгарт. Гостите, които през миналия сезон изпаднаха от Бундеслигата, можеха и да поднесат изненада, но направиха доста пропуски преди почивката.

След няколко интересни ситуации и пред двете врати, Борусия поведе в 31-ата минута с гол на Фабиан Джонсън. Той бе намерен по прекрасен начин с пета от Андре Хаан и прати топката под плонжа на Митчъл Ленгерак. През второто полувреме грешките в защитата на Щутгарт зачестиха и домакините се възползваха в 84-ата минута, когато Ларс Щиндъл с премерен удар довърши "швабите".
В единствения тази вечер мач между представители на елита Айнтрахт (Франкфурт) се наложи над Инголщат 04 след дузпи. В редовното време и продълженията съперниците не успяха да си отбележат гол, въпреки че след 88-ата минута домакините бяха с човек по-малко заради изгонването за два жълти картона на Марко Фабиан.

При дузпите футболистите на Айнтрахт не сгрешиха нито веднъж, а гостите направиха два пропуска и отпаднаха.