Късна развръзка в малкото дерби на Бавария (видео)

С два гола в заключителните четири минути Аугсбург срази съседите от Инголщат 04 с 2:0 като гост в среща от 10-ия кръг на Първа Бундеслига и прекъсна незавидната си серия от четири поредни двубоя без успех. И двете попадения бяха реализирани от влезли като смени футболисти. В 86-ата минута Раул Бобадийя заби топката в мрежата с директен удар от фал, а в 90-ата минута подаде на Халил Алтънтоп за второто попадение.

Секунди преди втория гол домакините бяха останали с човек по-малко след червения картон на Тобиас Левелс, който срита Доминик Коор без топка.

Положението на Инголщат 04 е още по-лошо. След като през миналия сезон баварският тим беше една от изненадите, то сега е с равен брой точки с последния Хамбургер ШФ и също като него все още няма нито една победа на своята сметка.