Ненаситният Левандовски сътвори нещо велико (видео + галерия)

За втори път в рамките на четири дни Байерн (Мюнхен) надигра своя съсед Аугсбург с 3:1. Днес това се случи като гост в среща от Бундеслигата, а в сряда двубоят беше в Мюнхен и беше за Купата на Германия. Роберт Левандовски и Ариен Робен вкараха два бързи гола в 19-ата и 21-ата минути, а в началото на второто полувреме полякът беше точен още веднъж. В 67-ата минута Коо Жа-Чеол намали, без след това домакините да успеят да поставят под въпрос поредния успех на именития си съперник.
14 Аугсбург - Байерн (Мюнхен) 1:3
С попаденията си днес Левандовски постигна нещо немислимо. Той вече е вкарвал поне по един гол във всеки един от 34-те кръга на елитната дивизия в Германия. Аугсбург пък е една от най-големите му жертви - 13 попадения в едва 11 двубоя срещу този опонент.
Така отборът на Карло Анчелоти остава непобеден на върха с 2 точки преднина пред РБ (Лайпциг), който и този кръг записа победа. Днес италианският наставник направи няколко промени в стартовия си състав, като остави Томас Мюлер на пейката.
Мачът в Аугсбург не предложи нищо интересно като интрига, защото Лева и Робен нанесоха двоен удар точно преди средата на полувремето и още тогава всичко беше решено. При головете двамата си размениха асистенции.
Три минути след подновяването на играта груба грешка на Коо позволи на Робен да изведе Левандовски за още едно попадение. В 62-ата минута бившият нападател на Борусия (Дортмунд) пропусна сам срещу вратаря.
Силите на играчите в бяло стигнаха само за почетно попадение на Коо в 67-ата минута.
След това вратарят Марвин Хитц спаси опасни изстрели на Матс Хумелс и Левандовски.
Единственото притеснително за Байерн е контузията на Хавиер Мартинес, заради която той напусна още през първото полувреме. Поне на първо гледане нямаше индикации за нещо сериозно, но лекарите ще кажат своята дума.
През идната седмица шампионите ги очаква гостуване на ПСВ (Айндховен) в Шампионската лига и домакинство на все още непобедения Хофенхайм.
Аугсбург пък е със само точка от последните си четири срещи в Бундеслигата и близо до изпадащите.