Монтана стигна до категоричен обрат срещу Левски и взе гейм със смазващото 25:7 (видео)

Треньорът на Левски Петър Шопов се завърна в Монтана, след като през миналия сезон изведе домакините до бронзовите медали в Суперлигата. В зала “Младост” се завърнаха и волейболистите на Левски Симеон Александров и Тоедор Богданов, които до миналия сезон носеха екипа на Монтана. За домакините в стартовия състав попаднаха трима бивши волейболисти на “сините” Александър Симеонов, Иван Латунов и Златко Кьосев.

За първи път от началото на сезона като титуляр за “сините” се появи диагонала Спас Байрев, който бе привлечен от Арда (Кърджали). Либерото на националния отбор на България Владислав Иванов за пореден мач започна като титуляр за Левски, но като посрещач.

Двубоят малко изненадващо започна с превес на гостите. Левски поведе 4:2 и 8:7 при първото техническо прекъсване. “Сините” дръпнаха с 11:8. Монтана успя да изравни при 13:13 и дори поведе с 14:13. Последва нов обрат на гейма. Два поредни аса на Симеон Александров и 16:4 за Левски при второто техническо прекъсване. Атака на Спас Байрев доведе до 3 точки аванс на гостите при 20:17. Възпитаниците на Даниел Пеев положиха много усилия да изравнят и успяха да го направят при 21:21 след пайп на Златко Кьосев. “Сините” пак поведоха с 2 точки след атака на Спас Байрев - 23:21. Минчо Минчев намали до 22:23 след технична атака от зона 2, но силите на домакините стигнаха само до тук в първата част. Мощна атака на играещият като нападател Владислав Иванов и Левски стигна до геймбол при 24:22. Двойна блокада на Теодор Богданов и Спас Байрев донесе успеха на гостите в първата част с 25:22.

Волейболистите на Монтана стартираха вихрено в началото на втората част и дръпнаха с 8:3 до първото техническо прекъсване благодарение на силния сервис на Златко Кьосев. При последвалото разиграване диагоналът на домакините Минчо Минчев атакува мощно и топката се отби от главата на либерото на Левски Ивайло Лалов, който бе почти нокаутиран - 9:3. Разликата от 6 точки се запази до 16:10 и дори нарасна при 18:11 в полза на момчетата на Даниел Пееев. Наставникът на Левски Петър Шопов даде почивка на почти всичките си титуляри. Монтана спечели втората част с 25:14 след сервис на Иван Латунов и единична блокада на Николай Къртев.

Третият гем започна напълно равностойно. Левски поведе с 3:2, но Александър Симеонов изведе Монтана напред при 5:4. “Сините” записаха 3 поредни точки - последната, от които за 7:6 реализира Мартин Павлов. Последваха още равенства в резултата до 9:9. Ас на Иван Латунов даде аванс на Монтана от 2 точки при 12:10. Домакините поведоха с 16:14 при второто техническо прекъсване. Волейболистите на Левски успяха да изравнят при 17:17, въпреки че имаше съмнение за топка в аут на гостите. Играчите на Монтана поведоха с 20:18 след страхотна атака по диагонала на Златко Кьосев от зона 4. Петър Шопов взе прекъсване за “сините”. Домакините поведоха с 22:20 и стигнаха до геймбол при 24:21. Монтана затвори третата част с 25:22, след като Александър Симеонов посрещна перфектно началния удар на Левски, а след това отигра успешно и в нападение за 25:22.

Георги Манчев остана в игра за Левски и в началото на 4-ата част, която започна добре за домакините, след като националът Любомир Агонцев пусна топката за 5:2 за домакините. Единична блокада на Николай Къртев и убийствено начало за Монтана 10:2. Силната серия от мощни сервиси на Минчо Минчев доведе резултата до 11:2. Последваха 2 аса на Златко Кьосев за 14:3. Второто техническо прекъсване дойде при 16:5. Отсъдена бъркана топка на Георги Манчев направи резултата 23:7. Монтана спечели 4-ия гейм след пусната топка от Любомир Агонцев за смазващото 25:7.

Страхотен мач за домакините изигра Любомир Агонцев, който освен блестящото си разпределяне на играта, се отличи и със 7 точки (3 аса, 1 блок). Златко Кьосев стана най-резултатен за домакините със 17 точки (4 аса, 59% ефективност в атака, 25% позитивно посрещане). Минчо Минчев също бе силен с 16 точки (4 аса, 46" ефективност в атака).

Най-резултатен в мача стана Спас Байрев от ЛЕвски с 19 точки (1 ас, 1 блок, 55% ефективност в атака).

МОНТАНА - ЛЕВСКИ 3:1 (22:25, 25:14, 25:22, 25:7)

МОНТАНА: Любомир Агонцев 7, Минчо Минчев 16, Александър Симеонов 10, Златко Кьосев 17,, Иван Латунов 9, Николай Къртев  6 - Добромир Иванов-либеро (Георги Михалев, Борис Наков, Михаил Вълчовски-либеро)
Старши-треньор: Даниел Пеев
ЛЕВСКИ: Николай Манчев 2, Спас Байрев 19, Владислав Иванов 4, Симеон Александров 11, Теодор Богданов 4, Александър Кордев 3 - Ивайло Лалов-либеро (Мартин Павлов 6, Георги Манчев 4, Гордън Люцканов, Милослав Димов)
Старши-треньор: Петър Шопов
Съдии: Любомир Сираков,Чавдар Марев

Първенство на България по волейбол при мъжете, срещи от четвъртия кръг:

Черно море - ЦСКА - 0:3 (19:25, 20:25, 27:29)
Славия - Марек Юнион Ивкони - 2:3 (23:25, 25:22, 23:25, 25:18, 7:15)
Нефтохимик 2010 - Пирин Разлог - 1:3 (25:22, 21:25, 10:25, 19:25)
Миньор Перник - Добруджа 07 - 2:3 (26:24, 17:25, 25:18, 16:25, 12:15)
Монтана - Левски - 3:1 (22:25, 25:14, 25:22, 25:6)

7. Марек Юнион-Ивкони 4 2 2 7:9 5
8. Миньор Перник 4 1 3 5:9 4
9. Тетевен Волей 3 1 2 4:6 3
10. Нефтохимик 2010 4 1 3 5:10 3
11. Славия 4 0 4 3:12 1
12. Арда 3 0 3 0:9 0