възможно ли е съдийски грешки да опредeлят шампионът на Англия - гледайте "Контра"

ПСЖ продължава напред след късен гол в Базел (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен победи с 2:1 Базел в мач от Група “А” на Шампионската лига. Парижани стигнаха до успеха с късен гол на Тома Мюние. Белгиецът се разписа в 90-ата минута, за да донесе важни три точки на парижани. Преди това Блес Матюиди бе открил за гостите, но Лука Цуфи изравни след грешка на Алфонс Ареола. С успеха днес играчите на Унай Емери вече се класираха за елиминационната фаза на надпреварата.

ПСЖ започна по-добре срещата и създаде няколко опасности пред вратата на домакините, но чак в края на полувремето успя да открие резултата. При едно центриране топката бе избита от защитата на Базел, но последва далечен удар, който Матюиди отклони елегантно с пета, за да влезе в мрежата.

След почивката ситуацията на терена не се промени много, но в 76-ата минута обаче Базел неочаквано изравни. Цуфи забеляза, че Ареола е излязал неразчетено напред и с удар от близо 35 метра го прехвърли и изравни. След попадението ПСЖ наложи натиск, който даде резултат в самия край и Мюние донесе успеха с хубав далечен шут.

По този начин французите събраха десет точки в актива си и заедно с Арсенал вече са сигурни участници в следващата фаза на надпреварата. Базел от своя страна остава с една точка в актива си и в следващия кръг гостува на Лудогорец в София в решителна битка за място в Лига Европа.