Кариана прегази и Янтра

Кариана (Ерден) запази лидерската си позиция в Северозападната Трета лига след 2:0 в Габрово над месния Янтра. Селекцията на Георги Владимиров имаше доста възможности да спечели по-убедително, но не успя да оползотвори положенията си. В началните 10 минути Георги Иванов и Румен Рангелов не можаха да преодолеят габровския страж. Това обаче се случи в 20-ата минута, когато след продължително разбъркване и рикошет Рангелов изпрати топката в мрежата. Победата затвърди Александър Димитров с попадение в 69-ата минута, когато се възползва от подаване на Евгени Игнатов и хаотичните действия на защитата.

През останалото време Кариана мачкаше съперника, но до чисто голово положение почти не стигна. Домакините само веднъж застрашиха вратата на противника, след удар от фаул, но Станев изби. Така Кариана остана на първото място преди дербито с Литекс следващата неделя в Ерден.