Луд, луд мач на "Сан Сиро" спря дъха на тифозите на Милан (видео)

Отборът на Милан сътвори феноменален обрат на "Сан Сиро" срещу Сасуло в луд мач от 7-ия кръг на Серия "А". "Росонерите" надвиха своята "черната котка" с 4:3, след като в 69-ата минута губеха с 1:3. Преди това домакините бяха излезли напред в резултата още в 9-ата минута с гол на Джакомо Бонавентура. Матео Политано (10), Франческо Ачерби (54) и Пелегрини (56) замразиха трибуните със своите попадение. На почивката Винченцо Монтела пък бе изгонен, като трябваше да гледа втората част от трибуните.

Изненадващо "росонерите" възкръснаха в рамките на осем минути. Първо Карлос Бака от дузпа в 69-ата минута, а след това Мануел Локатели (72) и Габриел Палета (77) подлудиха тифозите по трибуните. Последните минути Джанлуиджи Донарума демонстрира своята класа и със страхотно спасяване спаси победата на Милан.

Наставникът на домакините Винченцо Монтела не можеше да разчита на Алесио Романьоли, който се контузи на последната тренировка, като на негово място игра Густаво Гомес. Луис Адриано пък бе титуляр вместо Мбайе Нианг.

Двубоят започна отлично за домакините. Джакомо Бонавентура бе точен в 9-ата минута с удар отдалеч, който рикошира в Ачерби от гостите и излъга Андреа Консили. Голът бе първи за него в тази кампания. Матео Политано обаче върна попадението в следващата атака. Той се възползва от груба грешка на Иняцио Абате.

Монтела бе пратен на трибуните, след като след края на първата част обиди рефера Гуида за негово отсъждане. Нианг замени Адриано и това даде свежест в атаката на "росонерите", които при първата добра такава на "зелено-черните" допуснаха пълен обрат.

Бившият защитник на Милан Франческо Ачерби бе оставен сам и вкара в 54-ата минута. Попадението стресна "червено-черните", които допуснаха моментално и трети гол. Този път Пелегрини показа класа, като размина Гомес и не остави шансове на Донарума за 1:3. Тифозите на Милан, които честитиха по трибуните 80-ия рожден ден на Силвио Берлускони, започнаха да недоволстват мощно срещу своите. Капитанът Рикардо Монтоливо бе изпратен с бурни освирквания в 60-ата минута, когато Мануел Локатели влезе на негово място.

Сасуоло бе по-добър в този момент и не се виждаше как може да не запише поредна победа срещу именития си съперник. Нианг обаче спечели дузпа, която бе реализирана от Бака в 69-ата минута. Попадението бе негово шесто този сезон, като се изравни с Гонсало Игуаин и Мауро Икарди.
Три минути по-късно 18-годишният Локатели вкара феноменален гол. Той се възползва от избита от защитата на гостите топка и със страховит изстрел в горния десен ъгъл вкара първия гол в кариерата си. Попадението вдъхна голяма увереност на домакините, които вярваха в нещо неочаквано и в 77-ата минута Нианг центрира, а Палета с глава матира Консили и взриви тифозите.

До края на срещата Сасуоло опита да вкара нов гол и да стигне поне до равенството, но Донарума с невероятен рефлекс спаси най-добрата възможност, открила се пред Политано.
Така Милан издържа и записа четвърта победа този сезон, която го изведе временно на трето място с 13 точки. "Росонерите" не бяха правили подобен обрат от 2011 година, когато надвиха Лече със същия резултат. Тогава обаче на "Виа дел Маре" дори губеха с 0:3 на почивката, но след хеттрик на резервата Кевин-Принс Боатенг и попадение на Марио Йепес, водените от Масимилиано Алегри звезди спечелиха.