Волфсбург пак се загуби по пътя към гола (видео)

В пети пореден мач Волфсбург не съумя да запише в победа в Бундеслигата и остава нетипично за себе си надолу в класирането. Този път "вълците" се провалиха при домакинството си на евробоеца Майнц 05, завършвайки 0:0 на "Фолксваген Арена" в среща от шестия кръг. Домакините трябваше да са улеснени от факта, че само преди три дни "05" беше в Азербайджан за среща в Лига Европа, но на терена това не си пролича. Това е трето нулево реми за Волфсбург до момента.

Играчите на Дитер Хекинг така и не успяха да преодолеят дисциплинираната отбрана на съперника. Марио Гомес отново "блесна" с няколко пропуска и продължава да няма гол за новия си тим в елита. Шансът му обърна гръб в ситуации в 51-ата, 65-ата и 89-ата минути. В 68-ата минута вратарят на Майнц Йонас Льосъл вече беше преодолян и топката отиваше към мрежата му след удар на Юлиан Дракслер, но точно пред голлинията се намеси Джулио Донати и попадение нямаше. Джефри Брума и Якуб Блашчиковски също се разминаха с гола преди почивката.

Единственото хубаво в показаното от Волфсбург днес беше свързано с 18-годишния хърватски нападател Йосип Брекало, който поигра през последния половин час и показа, че го чака светло бъдеще с големия футбол.

Съставът от Майнц прие ролята да се защитава, но атакуваше при всяка възможност и ако не беше разсеяната игра на Юнус Мали в края на първото полувреме съвсем спокойно можеше да си тръгне и с нещо повече.

"05" също обаче не се радва на голям точков актив и засега е на 11-а позиция.