Нулите не помръднаха на Хофе - Волфсбург (видео)

Отборите на Хофенхайм и Волфсбург направиха 0:0 в мач от третия кръг на Бундеслигата. Въпреки че през първото полувреме бяха отправените рекордните 20 удара, в крайна сметка никой от тимовете не успя да отбележи. Гостите от Волфсбург удариха две греди и като цяло бяха по-търсещите през целия мач.

Домакините започнаха по-амбицирано и първи погледнаха към противниковата врата, застрашавайки я с две центрирания от корнер. Постепенно гостите взеха инициативата и атакуваха по-често. В 17-ата минута Марио Гомес овладя в наказателното поле, извоюва си позиция за стрелба, но вратарят отрази, а при добавката Юлиан Дракслер не беше точен. Две минути по-късно таранът на "вълците" отново се пребори, нахлу в наказателното поле и сервира голова топка към Дракслер, той стреля моментално, но след намесата на вратаря топката се удари в напречната греда. В 22-ата Андрей Крамарич не стреля достатъчно точно, след като нахлу в наказателното поле. В 42-ата Гомес отправи много опасен удар с глава, но вратарят спаси. В крайна сметка се оказа, че има засада.

В 53-ата минута Марк Ут получи топката в наказателното поле и шутира опасно покрай близката греда, като топката намери външната страна на мрежата. В 56-ата Франк Бауман изби над гредата. Две минути по-късно момчетата на Дитер Хекинг изградиха много добра контраакция, при която Гомес на два пъти изпусна. В 72-ата Джефри Брума уцели напречната греда след удар с глава при корнер. До края и двата тима направиха две-три добри атаки, но така и не се стигна до опасен шут.

Волфсбург още няма получен гол, докато Хофе записа трето поредно равенство.