Пламен Илиев и Радослав Димитров удариха Динамо (Б)

В среща от 11-ия кръг на румънската Лига 1 Ботошани победи Динамо (Букурещ) с 2:1 и излезе на трето място във временното класиране. Титуляри за домакините бяха двамата българи Пламен Илиев и Радослав Димитров. Бившият страж на Левски направи няколко важни спасявания, а в края на двубоя получи и жълт картон.

Унгарецът Роберт Елек откри за Ботошани в 22-ата минута, но в 52-ата Дорин Ротариу изравни. Победата на домакините донесе Габриел Васвари от дузпа в 72-ата минута. За нарушението, довело до наказателния удар, Антун Палич от Динамо получи втори жълт картон и бе изгонен.
Старши треньорът на Динамо Йоан Андоне беше бесен след мача и не скри разочарованието си от съдийството. Бившият наставник на ЦСКА заяви, че отборът му е ощетяван тенденциозно от началото на първенството.

В класирането води Стяуа с 23 точки, пред Университатя (Крайова) на Христо Златински и Апостол Попов с 22. Двата тима излизат един срещу друг днес в Букурещ.

БОТОШАНИ - ДИНАМО (Б) 2:1
1:0 Р. Елек (22)
1:1 Д. Ротариу (52)
2:1 Г. Васвари (72) д.