Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Пламен Илиев беше титуляр при победа на Ботошани

Вратарят Пламен Илиев беше титуляр и игра през всичките 90 минути за победата на Ботошани с 2:0 при гостуването си на Конкордия (Киажна) в среща от деветия кръг на първенството в Румъния. Българският страж не допусна попадение във вратата си и има основна заслуга за успеха на гостите, които се изкачиха на трето място в класирането с актив от 16 точки.

Каталин Голофка и Габриел Вашвари се разписаха в полза на Ботошани през втората част на двубоя. Българинът Радослав Димитров не беше в състава на гостуващия тим.

В друга среща от кръга българският защитник Апостол Попов беше на терена цял мач при победата на Университатя (Крайова) с 1:0 като гост срещу Волунтари. Съотборникът на Попов и български национал Христо Златински влезе като резерва в 63-ата минута, заменяйки Мадсон. Андрей Иван донесе успеха за отбора от Крайова с попадението си в петата минута на добавеното време.

Българинът Венелин Филипов не игра в състава на Волунтари, който заема осмо място в класиренато с 11 точки. Университатя се намира на втора позиция със 17 спечелени точки.