Том и Урал взаимно си попречиха (видео)

Отборите на Том (Томск) и Урал завършиха 1:1 в среща от 9-ия кръг на руската Премиер лига. Равенството не помогна на нито един от двата тима да се отдалечат от опасната зона - Урал е на 11-о място с 9 точки, а Том е на 12-а позиция с 8 пункта.

Головете на стадион "Труд" паднаха още до почивката. Домакините поведоха с попадение на Алексей Пугин в 23-ата минута. Атаката започна от Максим Бордачов, който се опита да намери свой съотборник в наказателното поле, а там Пабло Фонтанело в опита си да изчисти я отклони към непокрития Пугин. Фонталено обаче се реваншира в 45-ата минута и засече с глава центриране от корнер на Гиорги Чантурия за 1:1.

В следващия кръг Урал е домакин на Зенит, а Том ще гостува на Оренбург.