Благо Георгиев игра при исторически успех на новия му отбор (видео)

Новакът Оренбург записа първата си победа в елита на руския футбол. Тимът на Благой Георгиев се наложи с 3:1 над Том (Томск) и се отлепи от дъното на класирането. В герой за домакините се превърна халфът Павел Нехайчик, който заби хеттрик. Почетното оппадение за Тим вкара Ерик Бикфалви, а Виталий Дяков пропусна дузпа при 0:1.

Нехайчик откри резултата в 12-ата минута след центриране от десния фланг и груба грешка на вратаря Алексей Солосин. В 26-ата бранител на Оренбург игра с ръка в наказателното поле, но от бялата точка Дяков прати топката високо над вратата. В края на полувремето Нехайчик покачи на 2:0 с много красиво изпълнение от фаул, но след почивката гостите се активизираха и Ерик Бикфалви върна един гол в 77-ата минута. В добавеното време обаче Нехайчик сложи точка на спора след бърза контра и подпечата победата на Оренбург.
"Голямо събитие за нас! Резултатът е справедлив. Журналистите постоянно ме питаха какво смятам да правя с треньора, но аз му имам пълно доверие, защото виждам, че работи добре. Сезонът е дълъг и ние продължаваме да преследваме целта си - оставане в Премиер лигата", коментира щастливият президент на Оренбург Василий Столипин.

В следващия кръг тимът на Благо Георгиев гостува на Зенит, а Том приема Анжи.