Борусия (Д) в извънземна серия - 17 гола за три мача (видео)

Фамозната серия на Борусия (Дортмунд) от последните дни беше продължена с победа с 5:1 при гостуването на Волфсбург в среща от междинния 4-и кръг на Бундеслигата. През миналата седмица "жълто-черните" нанизаха два пъти по шест попадения - срещу Легия (Варшава) в Шампионската лига и срещу Дармщат 98 за първенство, с което вече имат 17 гола в последните три мача. Този успех изкачи тима на върха в компанията на Байерн (Мюнхен) и Херта (Берлин), които утре (сряда) играят един срещу друг.
Рафаел Герейро (4'), Пиер-Емерик Обамеянг (16', 62'), Усман Дембеле (58') и Лукаш Пишчек (73') вкараха за гостите, а Даниел Дидави намали за домакините в 53-ата минута.
След 253 мача за Борусия идолът на мнозина фенове на "жълто-черните" Якуб Блашчиковски се изправи срещу тима и то капитан на "вълците", макар да е в клуба от по-малко от два месеца. Томас Тухел отново заложи на няколко промени в стартовите 11, без това да се отрази негативно на представянето на избраниците му.
Очакванията за завързан сблъсък на "Фолксваген Арена" бяха набързо поставени под съмнение още в първия четвърт час, в който гостите забиха два гола. Първо европейският шампион с Португалия Рафаел Герейро се измъкна сам срещу вратаря и го прониза за 1:0, а в 16-ата минута той изведе Обамеянг за 2:0.
Между двата гола Бруно Енрике направи голям пропуск от 3-4 метра, но пък в 19-ата минута същото стори и Марсел Шмелцер, който още тук можеше да убие интригата с евентуално трето попадение зад гърба на Коен Кастеелс.
Последваха силни минути за домакините, но Роман Бюрки отказа всички опити да бъде преодолян, като безпомощни бяха Юлиан Дракслер, Яник Герхарт, Рикардо Родригес, Марио Гомес и Максимилиан Арнолд.
На полувремето треньорът на Волфсбург Дитер Хекинг направи двойна смяна, залагайки на Даниел Дидави и Пал Зегуин, които само няколко минути по-късно комбинираха помежду си и намалиха аванса на съперника. Преди това в 50-ата минута се наложи специалната технология на голлинията на Бюрки да показва, че топката не е преминала с целия си обем след удар на Марио Гомес.
Веднага след точния изстрел на Дидави за 1:2 последва отлично спасяване на стража на Дортмунд след удар на Дракслер и по всичко личеше, че всеки момент Волфсбург ще успее да изравни.
Не така обаче мислеха футболистите на Томас Тухел, които веднага отговориха подобаващо с два светкавични гола. В 58-ата минута Гонсало Кастро беше изведен сам срещу вратаря и асистира на Дембеле, който на празна врата направи 3:1. Французинът се намираше в засада, но страничният съдия не я видя. След още четири минути Обемеянг заби четвъртия гол, отново след точно подаване на Кастро.
Сломените домакини продължиха с подаръците пред Кастеелс и в 73-ата минута Пишчек насочи кълбото с глава за 5:1 след корнер.
До тази вечер "вълците" не бяха допуснали нито едно попадение в първенството, но вече са с отрицателна голова разлика.
Борусия открива следващия кръг с домакинство на новака Фрайбург в петък от 21:30 часа, докато ден по-късно Волфсбург гостува на Вердер (Бремен).