Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Ливърпул удари Челси на "Стамфорд Бридж" (видео)

Отборът на Ливърпул нанесе първо поражение на Челси от началото на сезона в Премиър Лийг. Мърсисайдци победиха с 2:1 "сините" от Лондон, при това на "Стамфорд Бридж". Головете за Ливърпул в първия мач от 5-ия кръг на английската Висша лига отбелязаха Деян Ловрен (17) и Джордан Хендерсън (36), а попадението за Челси бе дело на Диего Коща (61).

След този двубой Ливърпул се изравни по точки с Челси. Двата тима са с по 10 точки, колкото има и Евертън. Лидер в класирането продължава да е Манчестър Сити с 12 точки.

Повторен дебют за Челси направи завърналият се след трансфер от Пари Сен Жермен Давид Луис, а в състава на Ливърпул отново зае своето място Деян Ловрен. Роберто Фирмино обаче пропусна срещата заради мускулен проблем.

Срещата започна с неуверена проява на Тибо Куртоа, който след удар на Даниел Стъридж от границата на наказателното поле във втората минута едва не допусна гол, но за щастие на белгийския страж топката не попадна във вратата му.

В следващите минути нямаше кой знае какви опасности пред двете врати, но в 17-ата гостите получиха чудесна възможност за гол и се възползваха от нея. Центриране на Филипе Коутиньо намери изпуснатия от отбраната на Челси Деян Ловрен пред вратата на Куртоа и хърватският защитник с хубав удар от въздуха изпрати топката в мрежата. При попадението футболист на Ливърпул бе в положениена засада, но това не бе авторът на гола Ловрен.

Малко след гола Ливърпул отново застраши вратата на лондончани. Бившият играч на Челси Даниел Стъридж проби отляво и опита нещо средно между пас и удар, но изпълнението не се получи.

Играчите на Челси изпитваха трудности в създаването на опасности за вратата на Симон Миньоле през първата част. В 34-ата минута обаче именно повторно дебютиралият тази вечер за Челси Давид Луис опита удар с глава след центриране от фаул, но Миньоле не бе затруднен.

В 36-ата минута тимът на Юрген Клоп вкара втори гол. И то какъв! Халфът Джордан Хендерсън с топовен далечен шут изстреля топката в горния ляв ъгъл на безпомощния Куртоа и реализира един от най-зрелищните голове от началото на сезона в Премиър Лийг.

До края на първото полувреме и в началните минути на второто на терена на "Стамфорд Бридж" не се случи нищо по-запомнящо се. В 57-ата минута Бранислав Иванович опита пробив отдясно и падна в наказателното поле на домакините, но реферът Мартин Аткинсън даде знак играта да продължи.

В 61-ата минута Челси върна едно от попаденията. Неманя Матич проби отлично отляво и намери във вратарското поле Диего Коща, а бразилският нападател с испански паспорт не пропусна да реализира гол.

В 65-ата минута Коща можеше да направи резултата 2:2. Той получи топката в наказателното поле на Ливърпул и стреля, но Миньоле спаси.

През втората част Куртоа нямаше толкова работа, но в 81-ата минута стражът направи блестящо спасяване след удар отблизо с глава на резервата Дивок Ориги и не позволи на Ливърпул да се доближи до победата.

Минута преди края футболистите на Антонио Конте получиха прекрасен шанс да изпълнят пряк свободен удар от много удобна позиция, но резервата Сеск Фабрегас стреля в стената.

Конте направи тройна смяна в заключителните минути, но защитата на мърсисайдци издържа и Ливърпул отново записа победа в Лондон, след като в първия кръг надви с 4:3 Арсенал на "Емиратс".