Кристиано се завърна за 7-голово шоу в Мадрид (видео+галерия)

Отборът на Реал Мадрид записа убедителна победа с 5:2 над гостуващия Осасуна в двубой от третия кръг на Ла Лига. "Сантиаго Бернабеу" приветства завърналия се след травма Кристиано Роналдо, който откри резултата още в шестата минута. Данило (40), Серхио Рамос (45), Пепе (56) и Лука Модрич (62) наредиха попадение след попадение във вратата на съперника. "Червените" се отърсиха с два гола - на Ориол Риера (64) и Давид Гарсия (78), като дори и изпуснаха дузпа.

Реал Мадрид - Осасуна Португалецът се завърна на терена след точно два месеца възстановяване. Алваро Мората поведе атаката, а отдясно на нападението беше Гарет Бейл. Матео Ковачич замени натрупалия умора Каземиро. В защитния вал на Зинедин Зидан отсъстваха Даниел Карвахал, Рафаел Варан и Марсело. Енрике Мартин заложи на схема 5-3-2 с изнесени напред Еманюел Ривие и Кенан Кодро.

Едва 5 минути и 40 секунди след началото на срещата CR7 опъна мрежата. Бейл получи топката при съмнения за засада, напредна и намери непокрития Кристиано, който вкара на празна врата. Видеоповторението показа, че няма засада на уелския бързак. В десетата минута вратарят Наусет Перес изби неуверено след коварно центриране, а Тони Кроос не беше точен при добавката.

Футболистите на Сетиен не играеха подчертано прибрано, но с нищо не застрашаваха вратата на Кико Касийя. В 18-ата Бейл опита изстрел от далечен пряк свободен удар - доста неточно. В 22-ата номер 11 отправи фалцов шут, при който Наусет изби в корнер. При изпълнението Рамос скочи най-правилно, ала нямаше късмет, след като топката облиза далечната греда. В 27-ата Роналдо получи пас от дълбочина, но не сполучи с опита си за прехвърлящ удар.

Реал Мадрид - Осасуна В 39-ата гостите от "Ел Садар" си извоюваха брилянтна възможност за изравнителен гол. Ойер центрира отляво, а Унай Гарсия стреля силно с глава и разтресе напречната греда. Едва минутка по-късно памплонци получиха втори гол. Кристиано технично вдигна топката на главата на Мората, вратарят изби, но остана на земята и не успя да се противопостави на изстрела на Данило - 2:0.

В 43-ата Бейл изпусна да оформи класическа преднина. Стомилионната звезда получи великолепна топка от Мората, но предпочете да я поведе напред към вратаря и беше затворен. В добавената минута на първата част Рамос направи 3:0 след дежурен гол при корнер. Капитанът се извиси на първа греда и насочи топката неспасяемо в близкия горен ъгъл.

След почивката "лос меренгес" се забавляваха пред вратата на "червените". В 50-ата минута Ковачич беше оставен сам на дузпата, но си поведе прекалено дълго и вратарят изби. При последвалото разбъркване защитник на наварския тим успя да блокира топката. В 56-ата трети бранител на домакините се записа сред голмайсторите. Пепе отбеляза с глава след неубедителна изява на вратаря.

В 60-ата Бейл овладя на гърди и шутира от ждроб, ала Наусет Перес изби. Две минути по-късно продължителна атака на "лос бланкос" завърши с превъзходен голов изстрел на Лука Модрич. Хърватинът завъртя топката от 18 метра и я оплете в левия ъгъл на статичния страж. Две минути по-късно резервата Ориол Риера се разписа с първото си докосване. Мигел де лас Куевас центрира отдясно и номер 9 заби топката в левия ъгъл на Касийя.

Реал Мадрид - Осасуна При следващата атака Мората не беше прецизен при изстрела си с глава. В 66-ата Зизу пусна в игра Карим Бензема. В 72-ата минута съдията Фернандес Борбалан назначи дузпа за гостите от "Ел Садар", а само секунди по-късно топката беше в мрежата. Реферът не зачете гола, а резервата Роберто Торес изпълни безобразно дузпата и резултатът остана непроменен.

В 76-ата Начо Фернандес центрира към непокрития Бензема, който нацели напречната греда след труден удар без вратар в очертанията на вратата. В 78-ата защитникът Давид Гарсия реализира втори гол за Осасуна след красиво параболично изпълнение с глава. След подновяването на играта Тано Бонин беше изгонен за два жълти картона, изкарани в рамките на пет минути. В 88-ата резервата Лукас Васкес изпусна с глава от чиста позиция. Бензема също не беше точен при завършващия удар в 90-ата минута. Минута по-късно френският стрелец отново нацели греда.

С успеха момчетата на Зидан се изкачиха на върха в Ла Лига със стопроцентов актив от 9 точки. В сряда Реал започва участието си в групите на Шампионската лига.