Осасуна и Селта затвърдиха кризата (видео)

Осасуна и Селта направиха 0:0 в ранния двубой от неделната програма на 4-ия кръг на Ла Лига и продължават да нямат победа от началото на сезона. За гостите пък това е първа точка след три поредни загуби. В предишния кръг и двата тима бяха разгромени в сблъсъците си с мадридските Реал и Атлетико и по тази причина днес предпочетоха да не допуснат нови попадения.

Отборът от Галисия беше малко по-активният, като удари две греди от преки-свободни удари, като втората от тях беше дело на Яго Аспас минута преди края. През първото полувреме попадение на Селта правилно не беше зачетено заради засада. В 60-ата минута Аспас искаше и дузпа, но реферът прецени, че това е било симулация.

Късметът не беше и с домакините, след като в 84-ата минута Хайме Ромеро продължи с глава центриране в наказателното поле, но Серхио Алварес беше заел добра позиция.