Вердер отпадна още в първия кръг за Купата на Германия

Елитният Вердер (Бремен) отпадна в първия кръг на турнира за Купата на Германия по футбол. Шесткратният носител на трофея загуби с 1:2 при гостуването си на третодивизионния Шпортфройнде Лоте. Матиас Ран изведе домакините напред още в осмата минута лед подаване от корнер на Андре Дей, но Златко Юнузович изравни с глава в края на първото полувреме. Дей донесе успеха да Лоте с попадение, след като беше изведен сам срещу вратаря от Бернд Розингер и реализира. Вердер завърши мача с човек по-малко след директен червен картон на Фин Бартелс за удар без топка срещу Александър Ланглиц.

Друг бременски отбор Бремер СФ от пета дивизия загуби с 0:7 като домакин на елитния Дармщат 98 след хеттрик на Антонио-Мирко Чолак. Андрей Крамарич също се отличи с три попадения, а първодивизионният Хофенхайм разгроми четвърторазрядния Германия Егещорф/Лангредер с 6:0. Два елитни тима се спасиха от ранно отпадане след дузпи. Айнтрахт Франкфурт победи с 4:3 след изпълнение на 11-метрови наказателни удари третодивизионния Магдебург след 1:1 в редовното време. Майнц 05 пропиля аванс от 3:1 в последните две минути и завърши 3:3 срещу домакина от четвърта дивизия Унтерхахинг, но при дузпите все пак спечели с 4:2.

Воденият от българския специалист Илия Груев тим на Дуисбург от трета дивизия също отпадна след домакинско поражение с 1:2 с продължения от втородивизионния Унион Берлин след автогол на Фабиан Шнелхард в 95-ата минута.