Левандовски блести за Байерн в първия кръг за Купата на Германия (видео)

Носителят на Купата на Германия Байерн (Мюнхен) започна по убедителен начин защитата на трофея си с разгромна победа с 5:0 над Карл Цайс (Йена). Героят за "баварците" в този мач бе нападателят Роберт Левандовски, който отбеляза хеттрик в 3-ата, 34-ата и 43-ата минута на двубоя и асистира за четвъртото попадение, което бе дело на Артуро Видал в 72-ата минута. Матс Хумелс пък вкара петия гол в 77-ата минута.

Гостите поведоха още в самото начало на мача в 3-ата минута, когато Франк Рибери намери Левандовски в наказателното поле, първият опит за удар на поляка бе доста нескопосан, но при втория той бе доста по-точен и прати кълбото в мрежата за 0:1.

В 34-ата минута отново Лева бе в прегръдките на съотборниците си. Той се възползва от страхотна грешка в отбраната на съперника, открадна топката в наказателното поле и отблизо удвои преднината на своя тим.

В 43-ата минута полякът оформи своя хеттрик, след като получи пас на границата на наказателното поле и с удар по земя не остави шансове на вратаря за 0:3.

Левандовски изработи и четвъртия гол за своя тим, като в 72-ата минута надбяга прекия си пазач и подаде на Видал, който отбеляза на празна врата. Крайното 0:5 оформи Матс Хумелс в 77-ата минута с глава след корнер.

В другите мачове от турнира днес Санкт Паули победи Любек с 3:0 като гост, а Аугсбург се наложи над Равенсбург с 2:0.