Пирин нанесе нов удар срещу шампионските амбиции на ЦСКА-София (видео+галерия)

ЦСКА-София изигра нов неубедителен мач като гост в Първа лига, след като завърши 1:1 при визитата си на Пирин в Благоевград. Резултатът откри Арсенио Нунеш (54), а Димитър Благов (63) изравни.

Червените започнаха по-настървено срещата, но през първите двайсетина минути нито един от двата тима не успя да създаде чисто голово положение.

В 25-ата минута гостите можеха да открият резултата. Борис Галчев центрира от фаул към Арсенио Нунеш, но изстрелът с глава на футболиста профуча покрай лявата греда.

Пирин Благоевград - ЦСКА - София

Последваха удари на Преслав Йорданов и Диого Виана, но те не затрудниха Костов.

Така дойде 41-ата минута, в която Диого Виана пое топката в половината на Пирин, напредна и стреля от над 25 метра, а шутът срещна лявата греда на Красимир Костов.

Втората част започна с далечен шут на Димитър Благов, който не затрудни Китанов. И когато играта се поуспокои, дойде моментът на Арсенио Нунеш. В 54-ата минута Диого Виана центрира отдясно, Нунеш стреля от място с глава, а параболичният удар изненадващо успя да прехвърли Костов - 1:0 за ЦСКА-София.

Радостта на гостите не трая дълго, тъй като в 63-ата минута Благов направи добро двойно подаване с Тони Костадинов и след мощен шут с левия крак изравни.

Футболистите на Христо Янев реагираха с топовен изстрел на Антон Недялков, който Костов изби. Постепенно ЦСКА-София успя да пренесе играта в половината на домакините, но головите ситуации бяха рядкост. Гостите заложиха на удари отдалеч, но Преслав Йорданов и Арсенио Нунеш не улучиха вратата. От своя страна благоевградчани разчитаха предимно на контраатаки и при една от тях можеха да вкара втори гол, но малко не достигна на резервата Петър Златинов да се разпише с глава.

Така ЦСКА-София, който преди началото на сезона заяви шампионски амбиции, се представи неубедително и във второто си гостуване от началото на сезона, след като преди две седмици загуби с 0:1 визитата си на новака Верея.

ПИРИН - ЦСКА 1:1