Блестящ Григор не даде сет на Вавринка (видео)

Първата ни ракета Григор Димитров надигра поставения под №2 в схемата швейцарец Стан Вавринка с 6:4, 6:4 в мач от третия кръг на турнира от серията "Мастърс" в Синсинати. Така Димитров вече има четири победи, при това поредни, от шест мача срещу носителя на 2 титли от "Големия шлем". Успехът изстреля Димитров на 1/4-финал, където негов съперник ще бъде победителят от сблъсъка между французина Жо-Вилфред Цонга и американеца Стийв Джонсън.

Григор взе на нула откриващото си подаване в срещата, а при 1:1 спечели първите две точки срещу сервиращия Вавринка. Последваха обаче няколко не много добри ретура на Димитров и с четири поредни точки швейцарецът взе без по-сериозни усложнени гейма си. При 3:2 за Стан и 30:30 в сервис-гейма на Димитров хасковлията бе изправен пред опасността за брейкпойнт на противника му. "Ястребовото око" обаче показа, че след удар на швейцареца топката е излязла буквално на милиметри в аут и това означаваше точка за българина, който в крайна сметка взе подаването си на 30. В осмия гейм Григор трябваше да отразява точка за пробив при 30:40 и българинът го направи с помощта на мощен сервис. Димитров направи 2 двойни грешки в този гейм, но все пак успя да го измъкне, изравнявайки резултата - 4:4. В следващия гейм пък бе ред на Димитров да създаде проблеми на Вавринка. Българинът пропусна един брейкпойнт на втори сервис на съперника, но след това си извоюва още една възможност. Стан пак не вкара първия сервис и загуби точката, след което счупи от яд ракетата си, а Димитров проби в изключително удобен момент. Следващият гейм мина през 40:40, но Димитров не пропусна да се възползва от открилия се пред него шанс и затвори сета с 6:4.

Във втория сет двамата тенисисти печелеха без сериозни трудности геймовете, в които сервираха, но при 3:3 Григор взе първите две точки в подаването на швейцареца. Вавринка изравни за 30:30, но след това Димитров се пребори за брейкпойнт. Грешка на Стан сложи край на гейма и българинът направи голяма крачка към победата. Григор затвърди с лекота пробива, а при 5:4 получи шанс да сервира за място на 1/4-финалите. С гейм на нула българинът сложи точка на спора и си гарантира място в следващата фаза.

Григор не допусна пробив в двубоя, като даде на съперника си само един брейкпойнт. Самият Димитров реализира две от трите си възможноси за пробив по пътя към победата, която стана факт след 1 час и 22 минути игра. 25-годишният хасковлия записа 5 аса и 4 двойни грешки, като спечели 92% (33 от 36) от точките, разиграни на първия му сервис.