Нова престижна победа за Григор, предстои мач с Вавринка

Григор Димитров продължава със силното си представяне на турнира oт сериите "Мастърс" в Синсинати с награден фонд над 5 милиона долара. След като в първия кръг елиминира Жил Симон, днес българинът се справи и с Фелисиано Лопес в мач, продължил над два часа и половина. Григор се наложи в изключително оспорвания и драматичен сблъсък с 5:7, 6:3, 7:6(6), а в следващия кръг ще се изправи срещу Стан Вавринка.

Срещу мощния Лопес Димитров показа много от качествата, които преди време го наредиха в Топ 10. Българинът игра разнообразно и, което е по-важно, демонстрира здрави нерви в най-важните моменти. Той изпусна два мачбола в тайбрека на третия сет, но не трепна и взе следващите две точки, а с това и мача.

Двамата започнаха мача с атрактивни разигравания, в които сервиращите имаха надмощие. При 1:1 Григор се забърка в неприятности и изостана с 30:40. Лопес продължи да атакува бекхенда на хасковлията и стигна до пробив. Той обаче беше върнат веднага, а при 5:4 в своя полза Димитров притисна съперника си и спечели първите две разигравания, но след това Лопес се довери на силния си сервис и измъкна гейма.

Явно разочарован от пропуснатата възможност, Григор допусна няколко непредизвикани грешки в следващия гейм и след бекхенд в аут пробивът стана факт. Три аса на Фелисиано Лопес не оставиха на българина шанс за ответна реакция и първият сет приключи.

Димитров нямаше накъде да отстъпва и във втория сет заигра доста по-концентрирано. Той дочака удобния момент да нанесе своя удар и проби за 4:2. Следващият гейм беше един от най-важните в мача. Григор дръпна с 40:0, но секунди по-късно вече трябваше да отразява точка за пробив. Българинът се справи в тежката ситуация и запази аванса си. При 5:3 първата ни ракета нямаше никакви колебания и затвори сета.

В третата и решителна част и двамата съперници минаха през трудни моменти, но никой не съумя да реализира пробив. В тайбрека Фелисиано Лопес взе преднина с красив бекхенд униър, но Григор бързо изравни за 2:2. Последва удар в аут на испанеца, който загуби и следващите две точки. Той съхрани шансовете си за успех с два аса, но все още всичко зависеше от Димитров. Българинът взе първата точка на свой сервис и това означаваше мачбол. Следващите две точки обаче бяха загубени, за да дойде третият мачбол след сбъркан смач на Лопес. Този път Димитров беше безпощаден и вече може да мисли за 1/8-финала срещу Вавринка.