Григор развинти Симон в Синсинати

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров започна с убедителен успех участието си на "Мастърс" турнира в Синсинати. 25-годишният хасковлия, който е 34-и в световната ранглиста, разгроми на старта Жил Симон с 6:1, 6:3. Началото на срещата беше забавено с повече от час, след като над кортовете се изсипа пороен дъжд.

Французинът е 31-ви в света и до този момент имаше пет победи от седем двубоя с първата ни ракета, но сега записа трета загуба. Във втория кръг Григор ще играе с победителя от мача между Фелисиано Лопес и Миша Зверев.

Двубоят в Синсинати показа Григор в светлина, в каквато феновете му бяха отвикнали да го виждат. Той игра уверено и за миг не остави съмнение, че победата ще отиде в неговите ръце.  Той започна с пробив, който след това бързо затвърди. Последва нов пробив. Григор спечели след това подаването си и резултатът набъбна на 4:0 гейма. Французинът успя да намали на 1:4, след което поведе с 30:0, но допусна грешка и Григор спечели гейма. Димитров поведе с 40:0 при подаването на французина и и затвори сета с перфектна атака към мрежата и елегантно изиграно воле по късия диагонал.

Вторият сет отново показа един убедителен Григор. Симон спечели едва точка в първите две подавания на Григор, който нанесе своя удар при 2:1. Симон беше притиснат до стената, но стигна до 40:40, след което с форхенд уинър Димитров стигна до точка за пробив, който се реализира след грешка на французина.

Димитров спечели своя сервис гейм на 15 и вече докосваше победата при 4:1, когато Симон се "събуди" и стигна до 2:4. Грогор отрази две възможности за пробив и поведе с 5:2.  Французинът намали аванса на първата ни ракета до 3:5, но за разлика от много пъти досега само остана концентриран и скоро оформи впечатляващата си победа.