Моуриньо стартира с победа и в Премиър лийг, Ибра дебютира и тук с гол (видео)

Жозе Моуриньо започна кариерата си като мениджър на Манчестър Юнайтед в Премиър лийг успешно. Неговият отбор победи с 3:1 Борнемут като гост и оглави класирането на този етап. Хуан Мата даде аванс на "червените дяволи" в 40-ата минута, а през второто полувреме Уейн Рууни удвои (59'). Златан Ибрахимович също отбеляза дебюта си във Висшата лига с гол (64'), което означава, че шведът вече се е разписвал в дебютите си в Премиър лийг, Серия А, Примера дивисион, Лига 1 и Шампионската лига.

Адам Смит (69') вкара почетното попадение за "черешките".

Новите попълнения на "черешките" Джордън Айб и Люис Куук бяха титуляри за домакините. Калъм Уилсън водеше атаката на Борнемут. Нейтън Аке, Брад Смит и Беник Афобе останаха на скамейката за началото.

Златан Ибрахимович и Ерик Байи дебютираха в Премиър лийг, докато Антонио Валенсия, който действаше като десен краен бранител, записа своя мач №250 за "червените дяволи". Друго от новите попълнения на Жозе Моуриньо - Хенрих Мхитарян, остана на скамейката за началото. Пол Погба нямаше право да играе днес, тъй като изтърпя наказание, получено в последния му мач с екипа на Ювентус. Хуан Мата и Маруан Фелаини също бяха титуляри.

Още в началото Люк Шоу сгреши в отбрана, опитвайки се да обработи топката след едно центриране. Това даде възможност на Уилсън да стреля отблизо, но нападателят не бе точен. В 17-ата минута удар на Уилсън от далечна дистанция облиза далечната греда, но преди да шутира, нападателят извърши фаул в атака срещу Блинд, което не остана незабелязано от съдийската бригада.

В 27-ата минута "червените дяволи" създадоха първата си интересна атака. Валенсия проби добре отдясно и продължи към Мата, който веднага намери Рууни. Английският национал стреля по земя, но право в ръцете на Боруц. Домакините отговориха с опасно центриране на Айб, след което сантиметри не достигнаха на Уилсън да засече от малкото наказателно поле.

Пет минути преди почивката Саймън Франсис върна непохватно назад, подарявайки топката на Мата. Испанецът не успя да преодолее при първия си опит Боруц, но топката отново рикошира във Франсис, след което се озова на пътя на Мата. Последният просто я насочи в опразнената врата - 0:1.

Така Манчестър Юнайтед се оттегли на почивка с гол аванс,  въпреки че с нищо не превъзхождаше съперника си през тази първа част, която бе доста семпла като качество на играта и интересни ситуации. Любопитен факт е, че това е първи гол на Мата под ръководството на Жозе Моуриньо.

В 51-ата минута Уейн Рууни пропусна много добра възможност да удвои. Ибрахимович изведе технично своя съотборник, който се справи с Куук, но не успя да преодолее Боруц. Секунди след това Рууни отново се оказа в наказателното поле, където падна лесно, претендирайки за нарушение на Сърман и дузпа. Андре Маринър обаче правилно не показа бялата точка.

В 59-ата минута Рууни удвои аванса на Манчестър Юнайтед. Валенсия центрира отдясно, Марсиал опита да засече от движение, но вместо удар се получи подаване към Уаза, който засече с глава за 0:2.

Четири минути след това Ибрахимович изпълни много добре пряк свободен удар, но Боруц спаси. В следващата атака обаче Ибра не остави шанс на вратаря на "черешките". Шведът получи от Марсиал и стреля от около 25 метра, пращайки топката в далечния ъгъл - 0:3. Пет минути след това Адам Смит върна един гол със страхотен удар с левия крак.

1/4 час преди края в игра за своя дебют се появи и Хенрих Мхитарян. В заключителните секунди Борнемут можеше да стигне до втори гол, но добра намеса на Де Хеа сърхани аванса на Юнайтед.