Белгия победи Австралия в мъжкия турнир по хокей на трева

Белгия спечели с 1:0 срещу световния шампион Австралия в среща от група "А" на олимпийския турнир по хокей на трева в Рио де Жанейро. Тангай Косинс реализира победното попадение в 16-ата минута на двубоя. Белгийците са лидери в групата с актив от 9 точки, докато австралийският отбор остана на четвъртото място с едва три спечелени точки. Испания също има девет точки. Белгия и испанците си осигуриха класиране за следващата фаза на турнира.

В друга среща от тази група домакинът Бразилия отстъпи с 1:9 срещу Великобритания. Сам Уърд, Джаксън Ашли и Бари Мидълтън се отличиха с по две попадения за британския отбор. Стефан Смит даде аванс за домакините още в четвъртата минута, но след това Великобритания отбеляза девет безответни гола във врататана "селесао". Британският отбор има четири точки в актива си на третото място, докато бразилците все още нямат нито една спечелена точка.

Срещи от турнира по хокей на трева за мъже на олимпийските игри в Рио де Жанейро: