Германия си осигури място в топ 8 по хокей на трева

Олимпийският шампион Германия си гарантира и теоретично място на четвъртфиналите в турнира по хокей на трева, след като победи Ирландия с 3:2 в третия си мач от група "В".

С успеха Бундестимът поведе еднолично в класирането с пълен актив от 9 точки. Два гола за победата на германците Мориц Фурсте в 13-ата и 38-ата минута, а Мартин Цвикер реализира третия гол в 41-ата минута. За Ирландия Юджийн Магий бе точен в 26-ата минута, а Майкъл Дарлинг оформи крайния резултат минута преди края.

В друг мач в групата Холандия разгроми аутсайдера Канада със 7:0. С хетррик за "лалетата" се отличи Минк ван дер Веерден, а Йерон Херцбергер добави още два гола. Другите две попадения за европейския шампион реализираха Севериано ван Ас и Роберт Кемперман. Победата изкачи Холандия на второто място в групата със 7 точки от първите три мача.

Аржентинците, бронзови медалисти от световното първенство, отстъпиха изненадващо с 1:2 срещу Индия в първи мач от група "Б". Чингелнсана Кангуям даде аванс на индийците след наказателен корнер в осмата минута, а Котаджит Синг се разписа четири минути след началото на третата част. Гонсало Пейят върна един гол, но аржентинците загубиха.

Испания оглави еднолично временното класиране в група "А" на турнира по хокей на трева за мъже от олимпийските игри в Рио де Жанейро, след като победи с 3:2 Нова Зеландия.

По-късно днес Бразилия играе срещу Великобритания в мач между отбори без победи до момента, а в късната среща Белгия среща Австралия в опит да изравни испанците на върха.

Испанците поведоха с 2:1 още в първата четвъртина с голове на Рок Олива и Алекс Касасаяс, а Саймън Чайлд отбеляза две попадения, второто от които малко преди полувремето, с което двата тима се оттеглиха на почивка при равенство. Последните две четвъртини бяха равностойни, но испанците вкараха победния гол чрез Шавиер Йеонард само 26 секунди преди края.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!