Обрат от 0:2 и първа победа за Луческу в Зенит (видео)

Зенит беше на прага на нов провал, но сътвори впечатляващ обрат от 0:2 до 3:2 срещу Ростов и записа първа победа от началото на сезона в Русия. И двата отбора бяха пределно мотивирани. Ростов остана без треньора си Курбан Бердиев преди седмица, а питерци искаха да си отмъстят на своя съперник, който ги лиши от участие в Шампионската лига, и в същото време да запишат първи успех в официален мач под ръководството на Мирча Луческу.

Мачът на "Петровский" се разви кошмарно за домакините и още в 8-ата минута те се оказаха в ролята на догонващи. Александър Бухаров пресече лош пас на вратаря Юрий Лодигин и подаде към Дмитрий Полоз, който на празна врата откри. Само 6 минути по-късно нова комбинация между двамата доведе до втори гол за Ростов. Ситуацията се промени в самия край на полувремето, когато Александър Гацкан фаулира грубо Игор Смолников, получи втори жълт картон и беше изгонен.
С човек повече Зенит наложи тотална доминация през второто полувреме. Влезлият като резерва Жулиано ознаменува дебюта си с гол от дузпа в 50-ата минута. В 72-ата минута халфът на Ростов Саид Езатолахи си отбеляза нелеп автогол, а в 85-ата черногорският нападател Лука Джорджевич се превърна в герой за Зенит.

С 5 точки от три мача питерци са 3-и във временното класиране, а Ростов е 7-и с 4 точки. След няколко дни на тима от Ростов на Дон предстои гостуване на Аякс в плейофния кръг на Шампионската лига.