Ростов не се даде на Андерлехт (видео)

Ростов и Андерлехт завършиха 2:2 в първа среща от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Гостите на два пъти повеждаха с попадения на Софиан Хани и Юри Тилеманс, но Саид Езатолахи и Дмитрий Полоз от дузпа успяха да донесат равенството на Ростов и запазиха интригата за реванша.

В паузата между двата сезона за Ростов най-важното беше да задържи старши треньора Курбан Бердиев и водещите си футболисти. Ръководството на клуба се справи с тази задача и това накара феновете да мечтаят за пробив в Европа. Андерлехт обаче показа класа и си тръгна с резултат, който го прави фаворит преди реванша в Брюксел.
Белгийците поведоха още в 3-ата минута. Стивън Дефур центрира ниско от корнер, играч на Андерлехт пропусна топката към връхлитащия Хани и той опъна мрежата. Ростов изравни след четвърт час игра, когато Дейви Роеф не реагира по най-добрия начин след изстрел от фаул на Кристиан Нобоа и Езатолахи отблизо нямаше как да сбърка.

Стражът на гостите се реваншира в 27-ата минута, избивайки удар с глава на Сесар Навас. Малко преди това пък Хани пропусна да се разпише за втори път в мача.
В началото на втората част младата звезда на Андерлехт Юри Тилеманс се разигра. В 47-ата минута Сослан Джанаев с мъка спаси него изстрел, но в 52-ата халфът на гостите напредна необезпокояван и с премерен шут реализира за 1:2. И този път обаче Ростов отговори бързо. В 59-ата минута Александър Гацкан беше повален в наказателното поле от Дефур, а Полоз превърна дузпата в гол.

Резервата Сердар Азмун на няколко пъти затрудни отбраната на Андерлехт с бързината си, а в 67-ата минута гол на иранеца беше отменен заради засада. Неговият сънародник Езатолахи можеше да се превърне в герой за руснаците в 77-ата минута, но нямаше късмет ударът му да попадне във вратата.

РОСТОВ - АНДЕРЛЕХТ 2:2 (1:1)