Трогателно изпращане за Бердиев след издънка на Ростов (видео)

Вицешампионът на Русия Ростов не можа да победи Урал в среща от втория кръг на Премиер лигата. Двубоят на стадион "Олимп-2" беше първи за домакините след оставката на старши треньора Курбан Бердиев и завърши 0:0. Самият Бердиев слезе в центъра на терена след последния съдийски сигнал и се поклони на феновете, а след това футболистите го понесоха на ръце.

Мачът не беше особено интересен. В играта на домакините липсваше свежест след тежкото гостуване на Андерлехт в Шампионската лига. Освен това, още в 22-ата минута те останаха с човек по-малко. Червен картон получи нападателят Сердар Азмун, който се поддаде на провокация от страна на Артьом Фидлер.

След почивката голови положения отново липсваха. Чак в последните минути гостите от Екатеринбург се опитаха да стигнат до трите точки, но хаотичният им натиск не доведе до попадение. Така, и двата отбора събраха по 4 точки и са в челото на класирането.

Официалният сайт на Ростов изпрати Бердиев със следния текст: "Треньоре, вие винаги бяхте на висота! Благодарим ви за всичко!"
Опитният специалист напусна поста си заради разногласия с клубното ръководство. Очаква се той да заеме мястото на уволнения Дмитрий Аленичев в Спартак (Москва).