Норвегия спечели първата си победа на турнира по хандбал

Олимпийският шампион Норвегия спечели за първи път на турнира по хандбал от игрите в Рио де Жанейро, след като се наложи с 27:24 (11:10) срещу Испания в мач от група "А". С това скандинавките се изкачиха на четвърто място в класирането с актив от две точки, колкото имат още лидерите Ангола, Испания и Бразилия. Норвежките, които загубиха изненадващо срещу Бразилия на старта на турнира, изглеждаха стъписани в началото на мача срещу испанките, а през първото полувреме дори губеха с два гола. Нора Мьорк, която вкара цели 12 на Бразилия в първия мач, обаче доближи на два пъти норвежките до изравняване и в крайна сметка те стигнаха до такова с гол на Вероника Кристиансен в 24-та минута.

Нора Мьорк даде аванс на норвежките за 9:8 секунди след попадението на Кристиансен, а от този момент нататък олимпийските шампионки само трупаха преднина. В крайна сметка Кристиансен завърши мача със седем гола, а Мьорк се отчете с други пет.

Русия победи Франция с 26:25 в мач от група "Б", с което момичетата на Евгени Трефилов се изравниха с Швеция на върха в класирането. Двата тима имат по четири точки след победи в първите два мача, като по-рано през деня Швеция надви Република Корея с 31:28.

Рускините започнаха ударно мача, а в средата на първото полувреме Дария Дмитриева, Ирина Близнова и Анна Вяхирева вкара три поредни гола за 8:5. В крайна сметка рускините се оттеглиха на почивка с пет попадения аванс, но бяха на път да изпуснат преднината си в заключителните минути. 21 секунди преди края Сираба Дембеле вкара два гола и намали изоставането на французойките на един, но рускините отблъснаха последната атака и спечелиха мача.

Полина Кузнецова завърши с шест гола за рускините, а Вяхирева и Марина Судакова вкараха по четири. За Франция с 11 гола се отчете Александра Лакрабер.