Катар стартира с убедителна победа над Хърватия в хандбала

Световният вицешампион Катар разгроми бронзовия медалист от Лондон 2012 Хърватия с 30:23 (15:8) в мач от първия кръг в трупа "А" на Олимпийския турнир по хандбал в Рио де Жанейро. Азиатците, чийто отбор е съставен от натурализирани играчи, доминираха в срещата още от първите минути, след като поведоха рано с 4:1. В края на полувремето те направиха серия от четири безответни гола, за да се оттеглят на почивка с комфортен аванс от 15:8. В 33-ата минута катарците натрупаха двуцифрена преднина при 18:8 и до края без проблеми контролираха мача.

Натурализираният черногорец Жарко Маркович беше най-резултатен в мача с 10 попадения за победителите, а натурализираният кубинец Рафаел Капоте добави 6 гола. За хърватите олимпийски шампиони от Атина 2004, Мануел Щрълек се разписа пет пъти, а Лука Степанчич вкара 4 гола. По-късно днес олимпийският и световен шампион шампион Франция започва защитата на титлите си от Пекин 2008 и Лондон 2012 срещу Тунис в друг мач от група "А". В дербито на първия кръг в група "Б" също по-късно днес сребърният олимпийски медалист Швеция среща европейския първенец Германия.

Първи срещи от груповата фаза на турнира по хандбал за мъже на олимпийските игри в Рио де Жанейро:

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!