Бразилия победи действащия олимпийски шампион Норвегия в хандбалния турнир при дамите

Бразилия победи защитаващите титлата си норвежки с 31:28 (17:16) в първия си мач от хандбалния турнир за жени от Олимпийските игри в Рио де Жанейро. В останалите срещи от Група "А" Черна гора играе срещу Испания, а Румъния среща Ангола.

Норвежките водеха в резултата рано в мача, но бразилките изравниха за 2:2 с гол на Александра Мартинес и повече не отстъпиха в нито един момент от срещата. Мартинес реализира още два гола до почивката и Бразилия поведе със 17:16, а през втората част домакините на турнира пет отбелязаха поредни гола за преднина от 27:21.

Нора Мьорк се отличи с 12 гола от 12 опита за норвежките, които преди четири години победиха Черна гора на финала. За бразилките също с толкова попадения, но при 16 изстрела, се отчете Ана Паула Бело.

Първи срещи от турнира по хандбал за жени на олимпийските игри в Рио де Жанейро: